Стратегія бізнесу
Автор: Сунь-дзи
Видавець: Видавництво Старого Лева
Рік: 2015
Перекладач: Лесняк Сергій
Цю книгу я дуже хотів почитати. Вона коротка, тому думав справлюся з нею за один вечір. Але сталося не так, як задумував. "Мистецтво війни" заставляє тебе думати, аналізувати прочитане, усвідомлювати стратагеми написані великим полководцем Сунь-дзи. Узагалі дуже цікаво, що це перший переклад цього трактату українською. За це потрібно дякувати Сергію Лесняку, який показав нам своє розуміння цих текстів. На скільки я розумію, однозначного бачення цих трактатів немає навіть у китайців. "Воєначальник – це опертя держави. Якщо це опертя мислить про все належним чином, держава неодмінно буде сильною; якщо ж воєначальник немисленний, тоді й держава неминуче слабуватиме." Вважається, що ці тексти були важливими для військової тактики у свій час. Хоча, дуже легко усе переноситься на сучасність у військовій сфері, враховуючи війну, яка у нас відбувається. Описані у трактаті ідеї, принципи використовуються не тільки у військовій справі, але і бізнес стратегіях компаній, особливо у східних країнах. У деяких компаніях навіть заставляють вивчати цей трактат напам'ять. "Той, хто здобув сто перемог у ста поєдинках – не герой; геройство – підкорити антагоністське військо взагалі без боротьби." Видання, яке є в Україні, поділене на дві частини. У першій частині якраз і є переклад цього трактату. А у другій – думки Сергія Лесняка, який спробував перенести ці принципи на сучасність у сфері бізнесу. Особисто для мене було цікавіше читати другу частину, де є багато думок, як вести бізнес, будуючи його, використовуючи модель, яка побудована для військової справи. Кілька стратагем, які мені сподобалися:
- «Створити щось із нічого» (Стратагема творчого перебільшення). Необхідно інсценувати фантоми, щоб ворог прийняв їх за дійсність, яка насправді дуже відрізняється від таких уявлень.
- «Здійняти шум на сході, напасти на заході» (Стратагема відволікаючого маневру). Необхідно використовувати удавані атаки й відволікаючі маневри для маскування напрямку головного удару.
- «Відпочиваючи, чекати на виснаженого ворога» (Стратагема виснаження ворога). Необхідно шукати шляхи до виснаження потужного ворога.
- «Грати роль дурня, не сходячи з глузду» (Стратагема невинної овечки). Свідоме розігрування слабкості й недієздатності.
- «Стратагема порожнього міста» (Стратагема відкритих дверей). Необходимо спантеличити більш сильного ворога можлівістю засідкі.
Лишилося подивитися тільки ще раз стрічку "Вовк з Уолл-стріт", де згадувалася ця книга.