Слова - це більше ніж слова

теґи: Німеччина, війна, книга, нацистська Німеччина, рецензія
Назва твору: Крадійка книжок
Автор: Маркус Зузак
Видавець: «Клуб сімейного дозвілля»
Рік: 2015
Перекладач: Наталія Гоїн

Ця книга дуже сильно піарилась у нас в Україні. Довго думав, чи варто її читати. Все ж таки світовий бестселер, книга, яка відома на увесь світ. І скажу чесно – сильна книга, яка залишає по собі багато емоцій. Спочатку текст мені здався дуже дивним, багато вставок жирним шрифтом, які перебивають основну лінію сюжету. Це, насправді, дуже сильно відволікало і злило. Спочатку. А далі я зрозумів, що цей роман, не був би таким, яким він є, без такого сміливого підходу, який використав Маркус Зузак.

Автор розповідає історію Лізель Мемінгер, дівчини, яка змушена почати жити з прийомними батьками, де новий тато навчив її читати, де книги стали не просто листками із текстом, а словами, які закарбовуються в пам'яті.

Кожна книга – це певний період життя головної героїні і відіграє велику роль для неї. Так само Маркус Зузак зачепив багато важливих речей – геноцид євреїв та переховуванням їх німецькими сім'ями; людей, які не піддаються системі, пропаганді й завжди залишаються спокійними, відвертими із самими собою; війну – скільки життів вона забирає, чому вона така жорстока; книги та слова – чому вони такі важливі у нав'язуванні своїх думок, ідей, пропагандистських речей великим масам населення.

Але з іншого боку є люди, які своїми словами показують істинну правду, витягують монстра із середини, лідерів, які говорять ті слова, які хочуть почути люди й вірити, що дійсно все так просто, бездумно ідучи за ними.

"Крадійка книжок" не з тих книг, які мають щасливий кінець, вона з тих, де тебе готують до загибелі героїв, кидаючи ці слова прямо в лице, не соромлячись. А це все тому, що історія, яка писана у цьому романі ведеться самою Смертю. Як же тоді книга може мати щасливе завершення?

"НЕВЕЛИЧКЕ, АЛЕ ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ.
За усі ці роки я бачив безліч молодих людей,
які думають, що йдуть в атаку одні на одних.
Насправді ж вони помиляються.
Вони йдуть в атаку на мене."

Так що беремо і тратимо свій час на цю чудову книгу.